Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy,
W imieniu tarnowskiego Oddziału Neurochirurgii, Zarządu Polskiego Towarzystwa Neuromodulacji i Wydziału Medycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego zapraszamy wszystkich zainteresowanych na bezpłatne spotkanie naukowe poświęcone współczesnym możliwościom leczeniu bólu przewlekłego za pomocą neuromodulacji rdzenia kręgowego. Pacjent zmagający się z bólem przewlekłym szuka pomocy u wielu lekarzy różnych specjalności. Stąd ważne by byli oni świadomi możliwości tej coraz częściej stosowanej metody. Za tą świadomością będzie szła interdyscyplinarna i skoordynowana współpraca środowiska medycznego, dzięki której pacjenci otrzymają skuteczniejszą pomoc i poprawę komfortu życia.
Wykładowcami będą eksperci posiadający praktyczne doświadczenie w stosowaniu tej metody w kraju i Europie. Mamy nadzieję, że kameralna formuła spotkania będzie sprzyjać nieskrępowanej wymianie doświadczeń i dyskusji pomiędzy słuchaczami oraz zaproszonymi ekspertami.
Jednodniowe szkolenie w formie wykładów prezentowanych przez ekspertów i praktyków w dziedzinie stymulacji rdzenia kręgowego z całej Polski i Europy. Językiem wykładowym jest polski z wyjątkiem wykładów zaproszonych gości.
Szkolenie skierowane jest do wszystkich lekarzy zainteresowanych leczeniem bólu a w szczególności do specjalistów specjalizujących się w zakresie ortopedii, medycynie rodzinnej oraz internistów.
Uczestnik po zakończeniu szkolenia powinien wiedzieć:
1. Co to jest neuromodulacja i jakie są jej mechanizmy działania
2. Którzy pacjenci kwalifikują się do neuromodulacji
3. Jakie są najczęstsze zespoły bólowe dobrze odpowiadające na neuromodulację
4. Jakie są powikłania i niepowodzenia metody
Szczegóły dotyczące Spotkania dostępne są w zakładce „Wieliczka (19-20.05.2017)”.